Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cykloturistika, turistika

Obec Břestek leží na úpatí vrchoviny Chřiby asi 10 km západně od Uherského Hradiště. Zvlněný terén Chřibů přecházející do rovinatého Dolnomoravského úvalu nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku i turistiku.

V okolí Břestku máte možnost navštívit: hrad Buchlov , kapli sv. Barbory, Buchlovský kámen, Zámek Buchlovice, Cimburk, Galerii vín v Zámku Buchlovice, Baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje a Lapidárium na Velehradě, Národní kulturní památku Hradisko Sv. Klimenta v Osvětimanech a Památník Velké Moravy ve Starém Městě.

Nejbližší ubytování je v Buchlovicích (Hotel Buchlovice, Hotel Buchlov Park - Hrad buchlov, Penzion Knop, Lázeňský dům a Chata ,,Condi", Lázně Leopoldov, Autokemp Smraďavka), v Boršicích (Hotel Sovín) a na Velehradě (Hotel Mlýn, Hotel U Velehradu, Autokemping Velehrad). Koupání a rybaření nabízí vodní nádrž Smraďavka (7 km). Dále můžete využít tenisových kurtů, jízdy na koni v Buchlovicích (5 km) a další. Pokud máte zájem dozvědět se více, můžete se informovat na Turistickém informačním centru TIC Buchlovice a Regionální TIC Uherské Hradiště.

Velké množství kulturních a přírodních krás a míst dělá Chřiby turisticky zajímavým regionem. K poznávání této oblasti zde najdeme mnohé barevně značené turistické stezky, trasy a cesty. 

 

 

 

 

CYKLOTURISTIKA

Obec BŘESTEK je dostupná veřejnými dopravními prostředky z Uh. Hradiště a ze žel. stanice St. Město (frekvence autobusových spojů je značná).
Pro milovníky cykloturistiky je obec dostupná i po vyznačených cyklotrasách v mikroregionu Buchlov.

 

Trasa 5050

Regionální cyklotrasa procházející jihovýchodná částí mikroregionu je vhodně napojena na železniční dopravu. Trasa je vedena převážně po silnicích III. třídy. Problémem jsou značné výškové rozdíly mezi Velehradem a osadou Chabaně a mezi Břesteckou skálou a Buchlovem.Na několika místech je trasa sjízdná pouze na horských kolech.

Cíle na trase: Staré Město (ČD) - Jalubí - Modrá - Velehrad - Chabaně - Břestek - Buchlovice - Smraďavka - Boršice - Nedakonice (ČD)

Délka trasy: 22 (26) km  

 

Trasa 5150 (,,Velkomoravská poutní cesta") 1

Páteřní trasa mikroregionu je vhodná pro všechny cyklisty. Trasa spojuje většinu obcí mikroregionu a umožňuje odbočení na nejvýznamnější turistické cíle v jižní a střední části Chřibů. Trasa je místy vedena po silnicích II. a III. třídy. Většinou je trasa vedena po zpevněných cestách (asfalt).

Cíle na trase:  Staré Město (ČD) - Modrá - Velehrad - Tupesy - Břestek - Buchlovice - Holý kopec - Stupava - Hrad Cimburk - Kozel - Klimentské rybníky - Osvětimany

Délka trasy: 33 km

 

  

Trasa 5150 (,,Velkomoravská poutní cesta") 2

Druhá značená cyklotrasa z Velkomoravských poutních cest rovněž začíná na žel. stanici St. Město. Za Starým Městem zpevněná polní cesta navazuje na Moravskou vinnou cyklotrasu ve směru na Zlechov (5150). Trasa spojuje většinu obcí mikroregionu a umožňuje odbočení na nejvýznamnější turistické cíle v jižní části Chřibů. Trasa je místy vedena po silnicích III. třídy. Většinou je trasa vedena po zpevněných cestách (asfalt).

Cíle na trase:  Staré Město (Památník Velké Moravy) - Zlechov - Tupesy - Břestek - Buchlovice - Smraďavka - Dlouhá řeka - Vlčák - Osvětimany

Délka trasy: 26 km

 

  

Trasa 5159

Alternativní trasa vedoucí z Buchlovic ke hradu Buchlov. Trasa je vedena ve své první části po silnici III. třídy a po asvaltových komunikacích a v závěru pak po lesních nezpevněných cestách. Tento úsek je za mokra jen velmi těžce sjízdný.

Cíle na trase: Buchlovice - Břestek - Břestecká skála - Buchlovský kámen - Zikmundov - Hrad Buchlov

Délka trasy: 13 km